ثبت برند و ثبت علامت تجاری بین المللی: بسیاری از برند­ها، لوگو­ها و شعار­هایی که شما به آن علاقه دارید، شاید ثبت‌شده‌ باشند. یک علامت تجاری ثبت­شده به شما اجازه می­دهد که مالکیت و حق استفاده از نام تجاری کالا یا خدمات مخصوص به خود را در سراسر کشور داشته باشید. پس از ثبت­ میتوانید خود را به‌عنوان صاحب یک کسب‌وکار ثابت با نماد ® پس از نام، لوگو یا شعار خود معرفی کنید.

برند برای هر شرکت که محصول و یا خدماتی را در بازار­های بزرگ امروز در سرتاسر جهان ارائه می­دهد، حائز اهمیت است. ثبت برند و ثبت علامت تجاری بین المللی زمانی که ما بخواهیم با خارج از کشور تبادل کالا یا خدمات داشته باشیم باید برند خود را از آسیب آن کشور­ها هم در امان نگه‌داریم بنابراین علامت تجاری ما هم باید در داخل کشور خود ما مطابق با قوانین کشور خود و هم در کشوری که قصد ثبت برند در آن داریم مطابق قوانین کشور مقصد این علامت تجاری به ثبت برسد. البته این راه دشوار است و راه دوم ثبت بین­ المللی آن برند است. چون کشور­ها درزمینه ثبت برند خود در سایر کشور­ها به مشکل برخوردند کشور­هایی که عضو کنوانسیون پاریس بودند یک سیستم بین­ المللی برای ثبت برند برای کشور­ها پدید آوردن به نام سیستم مادرید که مشکل بسیاری از این قبیل کشورها را برای ثبت علامت تجاری با وضع قوانین حقوقی ثابت برطرف کرد.کشور­هایی که برند خود را به‌صورت بین­ المللی به ثبت رسانده باشند دیگر به ثبت برند در کشور­های دیگر نیاز ندارند.

نحوه و چگونگی ثبت برند و ثبت علامت تجاری بین المللی

برای این­که یک علامت تجاری را در یک کشور ثبت کنید ابتدا باید آن علامت در کشور خود شما ثبت‌شده باشد. درخواست ثبت آن از طریق اداره مالکیت معنوی صورت می­پذیرد. نحوه ثبت بین­ المللی آن به شرح زیر است:

  • به آدرس اینترنتی سایت سیستم مادرید مراجعه کنید
  • یک برگ نامه درخواست ثبت بین ­المللی تهیه کنید
  • تصویر تصدیق ثبت داخلی
  • ارائه وکالت­نامه رسمی وکیل برای اشخاص حقوقی
  • کامل کردن سه فرم طبق تقاضای ثبت در کشور­های که عضو موافقت‌نامه یا پروتکل هستند. از این سه فرم باید سه نسخه تهیه شود
  • پرداخت هزینه ثبت

موسسه کاردان ارقام رئیس و عضو انجمن صنفی خدمات اداری استان تهران با داشتن سابقه 27 ساله در زمینه خدمات اداری توانایی ثبت برند مدنظر شما به صورت تضمینی و قطعی را داراست. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید : 02166704630 02166713596