استعلام برند

استعلام برند

قبل از شروع کردن پروسه ثبت برند بهترین و اصولی ترین کاری که میتوان انجام داد استعلام آن برند میباشد و موسسه کاردان با داشتن امکانات لازم و به عنوان رئیس و عضو انجمن صنفی خدمات اداری استان تهران معتبر ترین منبع جهت استعلام برند میباشد و شما میتوانید با استفاده از فرم روبرو برند مدنظر خودرا برای استعلام برای کارشناسان ما ارسال نمایید و در کمترین زمان ممکن از نتیجه استعلام خود مطلع شوید
با استعلام برند قبل از ثبت می توان از اسامی , طرح ها و صورت های برندهایی که پیش از این ثبت گردیده اند به همراه مدل جنس یا سرویس ها و طبقه ی ثبت شده در آن کسب اطلاع نمود.
این امر موجب اطمینان خاطر درخواست کننده جهت ثبت علامت مورد نظر و همینطور این کار سبب صرفه جویی در زمان و هزینه به دلیل عدم رد شدن و اخطار برند مورد نظر خواهد گردید .
استعلام برند قبل از ثبت میتواند در مشخص شدن موارد زیر کمک شایانی کند:
اگر اسم مدنظر شما در عنوان علامت مشابه قرار داشته باشد
یک یا چند کلمه از آن عینا وجود داشته باشد
در عنوان علامت مدنظر شما عنوان علامت دیگری وجود داشته باشد
اسم مدنظر شما دقیقا و عینا ثبت شده باشد
و در نهایت قابلیت ثبت علامت شما با این روش مشخص و اعلام میشود
* زمان اعلام نتیجه استعلام برند شما معمولا ۴۸ تا ۷۲ ساعت کاری خواهد بود
همچنین پس از آماده شدن نتیجه استعلام اگر سابقه ثبت وجود داشته باشد به صورت کامل و مستند به همراه اطلاعات مالک خدمت شما ارسال خواهد شد

روش استعلام برند به چه صورت میباشد

دوروش جهت استعلام برند قبل از ثبت وجود دارد
۱- تماس تلفنی با موسسه کاردان و ارائه اطلاعات خواسته شده به کارشناسان جهت استعلام
۲- تکمیل و ارسال فرم مقابل

پیش از مبادرت جهت ثبت برند الزامیست از برند مورد نظر استعلام برند گرفته شود تا این اطمینان حاصل گردد که برند مذکور قبل از این در کشور‌ایران و بقیه کشورها ثبت شده یا برندی تحت این عنوان ثبت نگردیده است , از این روش می توان ازعلائم , برندها , طرح ها و چه بسا طبقه و صنف آنان که تا قبل از این در اداره ثبت اسناد و املاک کشور به ثبت رسیده است باخبر شد و از این طرز ارسال اسم های تکراری به اداره ثبت کاهش می‌یابد , لذا در‌این‌صورت به دلیل عدم رد مارک , از اتلاف زمان و هزینه دوری می شود .
علامت تجاری نباید طوری رسم گردد که در حیث مشتری ساخت اشتباه کرده و او را در تشخیص و تمییز علایم تجاری دیگر که قدری با هم مشابهت دارند , دچار سردرگمی و گزینش غلط نمایند . برای مثال , در علایم مرکب ممکن است در اجزاء دو علامت مرکب از یک واژه شبیه استفاده شده باشد و اجزای دیگر یکسان و شبیه نباشند , به گونه ای که جزو مشترک و مشابه دو علامت در بین صاحبان آن‌ها موجبات اختلاف و دعوی را مهیا سازد . ایجاد اشتباه در نظر مشتری گاه احتمالا با تعیین اسم حوزه‌ ای خاص تحت عنوان علامت تجاری برای کالایی مشخص که اساسا فی مابین محصول و آن حوزه‌ ارتباطی نیست , صورت بپذیرد به طوری که مصرف کننده به تصور اینکه جنس وابسته به آن منطقه است راجع به دسته و مبدا کالا دچار خطا شد و در تعیین و خرید محصول گم راه گردد .

فرم مربوط به استعلام برند

برای ثبت درخواست استعلام برند خود اطلاعات خواسته شده را تکمیل و برای کارشناسان ما ارسال نمایید نتیجه استعلام در کمتر از ۳۰ دقیقه برای شما ارسال خواهد شد.